İletişim Koleksiyonu

Koleksiyonun Kısa Tanıtımı:

İstanbul Üniversitesi İletişim Koleksiyonu’nda, Osmanlı döneminden başlayıp günümüze uzanan süreçte yayınlanmış Osmanlıca ve Latin harfli gazete ve dergiler, radyo, TV ve sinema alanında kullanılan film projeksiyon cihazları, ses kayıt cihazları, montaj masaları ile Yeşilçam döneminin nostaljik havasını yansıtan eski film kameraları, fotoğraf makinaları, baskı ve dizgi makineleri, pres aletleri yer alır. Koleksiyon, Türk gazeteciliğinin başlangıçtan günümüze geçirdiği aşamaları, basım tekniklerinin ve radyo, televizyon, sinema alanında kullanılan elektronik cihazların teknolojik gelişimini yakından görme imkânı veriri. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Koleksiyonu, toplumun iletişim tarihini canlı örnekler aracılığıyla yakından tanımalarına, yayıncılığımızın dünü, bugünü ve geleceği konusunda doğru değerlendirme yapabilmelerine imkân veren niteliktedir.

İletişim  koleksiyonu, İstanbul Üniversitesi ana web sayfası İletişim Fakültesi,  “İletişim Galerisi” başlığıyla sanal olarak üç boyutlu gezilebilmektedir.

Koleksiyonun Yeri: İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü İletişim Fakültesi Kaptanı Derya İbrahim Paşa Sokak  34116 Beyazıt – İstanbul

Telefon: +90 (212) 512 52 57/12702  Faks +90 (212) 440 03 03

Açık Olduğu Saatler:-

Ziyaret Ücreti:-

E-mail adresi: iletisim_dekan@istanbul.edu.tr

Web sitesihttp://iletisimgaleri.istanbul.edu.tr/